Po nawiązaniu współpracy z Politechniką Warszawską, Akademią Górniczo-Hutniczą i Siecią Badawczą Łukasiewicz, Centralny Port Komunikacyjny podpisał kolejne porozumienie, tym razem z Uczelnią Łazarskiego w Warszawie.
Fot. ilustr. siwyk/Adobe Stock
CPK i Uczelnia Łazarskiego planują współpracę w zakresie projektów naukowych i edukacyjnych. Do obszarów wspólnych przedsięwzięć zaliczają m.in. wypracowanie programów studiów magisterskich i podyplomowych, opiekę nad pracami dyplomowymi, a także staże i praktyki w spółce CPK.
Dla CPK, czyli aktualnie największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce, wsparcie sektora naukowo-badawczego jest absolutnie kluczowe. Współpraca oznacza korzyści dla obu stron: Uczelnia Łazarskiego zyskuje relację z perspektywicznym pracodawcą, a CPK dostęp do ważnego ośrodka naukowego i jego profesjonalnych kadr – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.
Prowadzone wspólnie działania będą dotyczyć komponentu lotniskowego i kolejowego. W ramach współpracy biznesowo-naukowej wesprą budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dla zastosowań biznesowych w przyszłości naukowcy będą pracować nad cyfryzacją, komputerowym wspomaganiem zarządzania, projektowania i eksploatacji, a także zarządzaniem procesami logistycznymi oraz transportowymi. Zajmą się modelowaniem ruchu pasażerskiego czy kolejowym cargo. Dla CPK ważne są też prace związane z wirtualnymi centrami i kwestiami personelu przewoźnika.
Uczelnia Łazarskiego posiada kompetencje i zasoby naukowe w zakresie prawa lotniczego i administrowania ruchem lotniczym. Pozostaje w tych dziedzinach wiodącym ośrodkiem naukowym w Polsce. Jestem przekonany, że rozpoczynająca się współpraca naukowo-badawcza będzie dynamicznie się rozwijać i przyniesie wiele ciekawych wspólnych realizacji – komentuje prof. dr hab. Maciej Rogalski, rektor uczelni.
Przeczytaj także: Spółka CPK ma nowego partnera naukowego
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.