Siatka zgrzewana – gdzie można ją stosować?

Siatka zgrzewana rzeczywiście jest materiałem, który spełnia najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. Dzięki temu wykorzystuje się ją w tak wielu branżach. Przede wszystkim ma zastosowanie w branży budowlanej i architektonicznej. Stosuje się ją do budowy boksów, ale i ścianek działowych. Niewątpliwie jest niezwykle ważnym elementem balustrad, którym zapewnia stabilność, ale i zwiększa ich parametry wytrzymałościowe. Służy też do budowy osłon czy nawet sufitów podwieszanych. Ponadto wykorzystuje się ją do budowy urządzeń wentylacyjnych. W miejscach, gdzie występuje duże natężenie hałasu buduje się panele akustyczne i właśnie siatka zgrzewana jest ich ważną częścią. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na jej jakość.

Siatka zgrzewana do budowy ogrodzeń

Każdy wie, że ogrodzenie zapewnia większą ochronę mienia, zwiększa bezpieczeństwo, a przy tym pozwala zachować prywatność. I właśnie tutaj siatka zgrzewana również ma zastosowanie. Warto tutaj postawić na siatki gabionowe, które można napełnić kamykami i w ten sposób zyskuje się naprawdę mocne ogrodzenie, które sprawdzi się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że takie ogrodzenie bardzo dobrze tłumi hałas. Ponadto rzeczywiście prezentuje się naprawdę świetnie. Siatka ogrodzeniowa zgrzewana czy też siatka stalowa zgrzewana może służyć do budowy ogrodzenia firm, ale też obiektów użytku publicznego, tym bardziej że montaż jest niezwykle prosty. Taką siatkę można zainstalować na listwach słupkowych, następnie wystarczy tylko ją spiąć, używając do tego celu kleszczy bądź klipsów. Co istotne, nie ma konieczności stosowania dodatkowych śrub czy też napinaczy. W ten sposób możesz zyskać naprawdę trwałe ogrodzenie, a przy tym obniżyć same koszty wykonania, tym bardziej że z montażem poradzi sobie jedna osoba.

Wykorzystanie siatki zgrzewanej w hodowli zwierząt

Hodując zwierzęta np. kury czy kaczki, trzeba pamiętać o tym, by zapewnić im bezpieczeństwo, ale też odpowiedni wybieg. Dlatego tutaj sprawdzi się siatka hodowlana. Jest ona trwała i odporna na uszkodzenia. Woliery ogrodowe również można wybudować wykorzystując tego rodzaju materiał, tym bardziej że konstrukcja jest niezwykle trwała, a to za sprawą zgrzewania drutów w każdym miejscu skrzyżowania. Z takiej siatki można również wykonać pułapki na gryzonie bez obaw, że zostaną przegryzione. Każdy użytkownik może samodzielnie wybrać wielkość oczek w zależności od swoich upodobań czy zastosowania siatki.

Krata zgrzewana ma szerokie zastosowanie w przemyśle, tym bardziej że materiał, z którego jest wykonana jest podatny na obróbkę, np. cięcie, malowanie proszkowe czy cynkowanie ogniowe. Warto postawić na produkty dostępne w ofercie: kratosfera.pl. Cechuje je najwyższa jakość i precyzja wykonania. Dostępne są w konkurencyjnej cenie. Pamiętajcie, że wybierając materiał od pewnego producenta i dystrybutora macie pewność, że posłuży on na lata, co pozwoli Wam zaoszczędzić i obniżyć częściowo koszty pracy.