Mają to być dwie 30-piętrowe wieże mieszkaniowe ustawione na wspólnym sześciopiętrowym postumencie, w którym mieściłyby się powierzchnie handlowe oraz garaże. Byłoby tam w sumie 600 mieszkań "posiadających szczególną ekspozycję widokową na otaczające tereny zielone, dolinę Wisły, a nawet Zalew Zegrzyński" - podkreśla inwestor. Na najwyższych piętrach zaplanowano tarasy widokowe, fitness oraz baseny.

Tymczasem ledwie ok. 120 m na zachód od tej inwestycji stoją domy jednorodzinne przy ul. Poetów, a 50 m na wschód jest osiedle trzypiętrowych domów Winnica. Choć stawianie tuż obok nich wieżowców jest absurdem, deweloper nie jest bez szans. W tym miejscu obowiązuje bowiem plan zagospodarowania przestrzennego, który określa, że to rejon zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, ale... nie określa wysokości domów. Zawiera jedynie ogólnikowe sformułowanie, że budynki powinny być "zharmonizowane z otoczeniem".

Wieżowce to tylko jeden z kilku etapów ogromnego osiedla, które chce budować Barc. Ma zająć 8 ha i składać się z gęsto ustawionych bloków o wysokości od trzech do dziewięciu pięter oraz 17-piętrowej wieży. W sumie ma tam być 2,5 tys. mieszkań.