Partnerzy portalu

Rozbudowa węzła Szczecin Kijewo. Złożono kolejne podpisy

Opublikowano: 28-02-2021 Źródło: GDDKiA, inzynieria.com
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Podpisano umowę na dokończenie rozbudowy węzła Szczecin Kijewo, gdzie łączą się autostrada A6 z drogą krajową nr 10. Węzeł zbudowano w latach 30. XX w.


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Zadanie polega na budowie nowego wiaduktu nad DK10 w stronę Stargardu, a także przebudowie jezdni A6. Robotami objęte zostaną też łącznice i jezdnie zbiorczo-rozprowadzające w ciągu autostrady. Wykonawcą została firma Budimex, wartość kontraktu to 59,86 mln zł. Plac budowy przekazany ma zostać w najbliższych dniach. Roboty zakończą się w III kwartale 2022 r.

Rozbudowa węzła Szczecin Kijewo

Pierwszym wykonawcą rozbudowy węzła Szczecin Kijewo była spółka Energopol Szczecin, jednak w październiku 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zerwała z nią umowę. Ówczesne zaawansowanie robót oceniono na około 20%. Dokończenie prac podzielono na kilka odrębnych zadań.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Zasadnicze roboty w ramach dwóch pierwszych już zakończono. Polegały na dokończeniu wiaduktu nad A6 w stronę Szczecina, przebudowie jezdni DK10 w stronę Szczecina wraz z łącznicami Stargard–Świnoujście i Świnoujście–Szczecin.

Przeczytaj także: Droga S7 – kto przejmie budowę odcinka Lesznowola–Tarczyn?

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.