Partnerzy portalu

Za 300 mln zł zbudują kolejny odcinek Via Carpatii

Opublikowano: 13-02-2018 Źródło: GDDKiA
Autor Magdalena Januszek
Magdalena Januszek
inzynieria.com

Firma Mosty–Łódź S.A. wygrała przetarg na opracowanie projektu i budowę 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Zdziary (bez węzła) do węzła Rudnik nad Sanem (bez węzła), fragmentu trasy od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe.


Za 300 mln zł zbudują kolejny odcinek Via Carpatii. Fot. Chuck Wagner/Shutterstock Za 300 mln zł zbudują kolejny odcinek Via Carpatii. Fot. Chuck Wagner/Shutterstock

Brak ewentualnych odwołań od tego wyboru oraz pozytywny wynik kontroli uprzedniej, przeprowadzanej przez prezeza Urzędu Zamówień Publicznych, pozwolą na podpisanie kontraktu. Realizacja inwestycji o wartości 286 886 390,59 zł będzie musiała nastąpić w ciągu 34 miesięcy; objęto ją również 10-letnią gwarancją.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Odcinek zostanie zrealizowany w formule „projektuj i buduj". Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na II połowę 2019 r., a ich zakończenie na 2021 r.

S19 na Podkarpaciu 

Na Podkarpaciu kierowcy mogą korzystać już z 30,1 km trasy S19. Dla 33,7 km drogi trwa opracowywanie koncepcji programowej. Aż 105,6 km ujętych zostało w przetargach: na opracowanie koncepcji programowej (51,4 km) oraz zaprojektowanie i budowę drogi (54,2 km).

Via CarpatiaŹródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA


Via Carpatia to budowana międzynarodowa trasa drogowa biegnąca z Litwy (Kłajpeda) do Grecji (Saloniki). W Polsce osiągnie długość około 760 km. Na polskim odcinku, obejmującym S19, ale też S8, S17 i S61, wybudowane zostaną również cztery tunele drogowe.

Przeczytaj także: Otwarcie północnej obwodnicy Oświęcimia jeszcze w lutym

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.