• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka drogi S7 z Płońska do Czosnowa

Opublikowano: 31-03-2020 Źródło: GDDKiA
Autor Wojciech Kwinta
Wojciech Kwinta
inzynieria.com

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wskazała najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Załuski (z węzłem) do węzła Modlin (bez węzła) na trasie z Płońska do Czosnowa.


Droga ekspresowa S7. Fot. GDDKiA Droga ekspresowa S7. Fot. GDDKiA
  • Najlepszą ofertę na jeden z odcinków drogi ekspresowej S7 Płońsk–Czosnów złożyła firma Mostostal
  • Koszt budowy tej trasy wyniesie około 635,1 mln zł
  • Droga o długości 12 km zostanie zbudowana w śladzie DK7

Za najlepszą uznano ofertę złożoną przez spółkę Mostostal, która za zaprojektowanie i budowę 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 prowadzącej od Załusek do Modlina, policzyła około 635,1 mln zł. Jeśli nie będzie odwołań (termin mija 10 kwietnia 2020 r.), zostanie przeprowadzona tzw. kontrola uprzednia zamówienia przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po niej dojdzie do podpisania umowy.


Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa odcinka drogi ekspresowej S7 o długości 12 km, o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Powstanie fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Ponadto wykonane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje GDDKiA.

Mapa inwestycji na S7 na północ od Warszawy. Źródło: GDDKiA

Mapa inwestycji na S7 na północ od Warszawy. Źródło: GDDKiA

Przetarg na ten odcinek ogłoszono 12 sierpnia 2019 r. Oferty zostały otwarte 21 listopada 2019 r., a wyboru najlepszej oferty dokonano 31 marca 2020 r.

W przypadku pozostałych odcinków S7 z Płońska do Czosnowa na jednym – Modlin–Czosnów o długości 9,7 km – trwa kontrola Prezesa UZP. Jej pozytywne zakończenie pozwoli podpisać kontrakt. W przypadku drugiego odcinek – S7 Siedlin–Załuski o długości 12,9 km – GDDKiA po rozstrzygnięciu odwołań rozważa wybór oferty najkorzystniejszej.

Przeczytaj także: Za cztery lata powstanie tunel pod Zakopianką

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.