• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Zbliża się czas budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Siedlin–Załuski

Opublikowano: 18-09-2020 Źródło: GDDKiA
Autor Wojciech Kwinta
Wojciech Kwinta
inzynieria.com

Kontrola uprzednia przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Siedlin–Załuski przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zakończyła się pozytywnie. Kontrakt zostanie podpisany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) po zapewnieniu gwarancji należytego wykonania umowy przez wykonawcę.


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA
  • Odcinek S7 Siedlin–Załuski ma prawie 13 km długości
  • Trasa będzie trzypasmowa
  • Wykonawcę wybrano po dwóch odwołaniach

Dwa odcinki trasy Płońsk–Czosnów już w budowie

Odcinek Siedlin–Załuski to pierwszy z trzech fragmentów trasy S7 Płońsk–Czosnów o łącznej długości blisko 35 km, która powstanie w śladzie obecnej DK7. Na dwa pozostałe – Modlin–Czosnów (9,7 km) i Załuski–Modlin (12 km) umowy podpisano odpowiednio 12 maja i 9 lipca. Budowa pierwszego z nich zakończy się w listopadzie 2023 r., a drugiego w kwietniu 2025 r.


Odwołania od wyboru wykonawcy

6 lipca 2020 r., po ocenie ofert złożonych w ramach przetargu na rozbudowę S7 między Siedlinem a Załuskami, za najkorzystniejszą uznano propozycję konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska. Od tej decyzji odwołali się dwaj inni oferenci: konsorcjum Todini Central Asia, SP Midas i Fabe Polska oraz Stecol Corporation. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła oba odwołania 27 sierpnia.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Od projektu do realizacji

Wykonawca przygotuje projekt budowlany i uzyska niezbędne decyzje umożliwiające rozpoczęcie prac budowlanych. Jego zadaniem jest zbudowanie odcinka drogi ekspresowej S7 o długości około 13 km, dwujezdniowej z trzema pasami ruchu w obie strony. Trasa powstanie w śladzie DK7. Między Siedlinem a Załuskami powstaną dwa węzły drogowe (Poczernin i Przyborowice), zostaną też wybudowane drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. O rodzaju nawierzchni (betonowej lub bitumicznej) zadecyduje generalny wykonawca.

Prace budowlane na odcinku S7 Płońsk–Czosnów będą prowadzone bez zatrzymywania ruchu pojazdów – pojadą one wybudowanym układem drogowym. Podczas budowy fragmentu Siedlin–Załuski kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Przeczytaj także: S61: coraz bliżej budowy odcinka Podborze–Śniadowo

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.