• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Wkrótce budowa obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19

Opublikowano: 01-04-2022 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała kontrakt na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19. Zostanie też wzmocniona nawierzchnia pierwszej nitki.


Węzeł Kock Północ. Fot. GDDKiA Węzeł Kock Północ. Fot. GDDKiA

Zadanie za 183,4 mln zł wykona spółka Polaqua. Prace przeprowadzi w ciągu 36 miesięcy (w fazie budowlanej nie wlicza się w ten okres przerw zimowych od połowy grudnia do połowy marca). Roboty w terenie zaplanowano na lata 2023–2025. Kwota zaproponowana przez wykonawcę to 90% budżetu GDDKiA (203,6 mln zł).

Po opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego zostanie złożony do Wojewody Lubelskiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu rozpocznie się budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej (7,8 km) w ciągu drogi ekspresowej S19, części międzynarodowego szlaku transportowego Via Carpatia. Po jej zakończeniu wykonawca ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S19. To jej pierwszy fragment zbudowany na terenie woj. lubelskiego. Powstał w 2011 r. jako trasa jednojezdniowa, ale przygotowana do dobudowy drugiej jezdni. Na odcinku liczącym 7,8 km zaplanowano wykonanie dwóch mostów i dwóch wiaduktów, a także m.in. przebudowę pasów włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Wzmocniona zostanie także konstrukcja nawierzchni istniejącej jezdni obwodnicy wraz z nawierzchnią w obrębie węzłów drogowych. Powstaną drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt. Przewidziano też system odwodnienia trasy. Obwodnica będzie wygrodzona.

Droga ekspresowa S19 od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Lublina będzie mieć około 100 km długości, a podzielono ją na sześć odcinków:

  • granica woj. lubelskiego i mazowieckiego–Międzyrzec Podlaski – jest umowa na realizację,
  • Międzyrzec Podlaski–Radzyń Podlaski – w przetargu,
  • Radzyń Podlaski–Kock – trwa postępowanie przetargowe,
  • obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej (dobudowa drugiej jezdni) – jest umowa,
  • Kock–Lubartów – w przetargu, uwzględnione przez KIO odwołanie jednego z oferentów,
  • Lubartów–Lublin – w realizacji, przygotowanie materiałów do ZRID.

Przeczytaj także: Co się dzieje na budowie S5 do Bydgoszczy? [filmy]

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia