Partnerzy portalu

Wskazano, kto może zastąpić Polaquę na budowie drogi S6

Opublikowano: 06-09-2022 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dokonała ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę odcinka Koszalin–Sławno drogi ekspresowej S6.


Budowa drogi ekspresowej S6. Fot. 
Budowa drogi ekspresowej S6. Fot.

Wskazana została propozycja konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, w którą wpisano 657,9 mln zł. Ponowne rozpatrywanie ofert było potrzebne, ponieważ z podpisania umowy zrezygnowała Polaqua (614,8 mln zł).

Odcinek drogi ekspresowej S6 będzie budowany w oparciu o formułę „projektuj i buduj”, a więc wykonawca najpierw zajmie się opracowaniem projektów wykonawczych, potem budową, a na końcu uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Plan jest taki, że przygotowanie projektów zajmie 10, a budowa kolejnych 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). Wszystko ma być gotowe w 2025 r.

Droga ekspresowa S6 Koszalin–Sławno. Źródło: GDDKiA Droga ekspresowa S6 Koszalin–Sławno. Źródło: GDDKiA

W ramach budowy odcinka drogi S6 Koszalin–Sławno powstaną cztery węzły (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), obwód utrzymania oraz pary miejsc obsługi podróżnych (Karwice Północ i Południe). Będzie to dwujezdniowa trasa ekspresowa o długości 23 km z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Przeczytaj także: Kto zbuduje drogę ekspresową S12 do granicy z Ukrainą?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia