• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Droga ekspresowa S3. Pierwsze fragmenty podbudowy bitumicznej

Opublikowano: 24-02-2023 Źródło: GDDKiA

Trwa budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście–Troszyn. Roboty podzielone są na dwa odcinki, których łączna długość to 33 km. 


Budowa drogi ekspresowej S3. Źródło: GDDKiA Budowa drogi ekspresowej S3. Źródło: GDDKiA

Obecnie toczą się m.in. prace bitumiczne w rejonie miejscowości Dargobądz. Jak informuje GDDKiA, to pierwsze fragmenty podbudowy bitumicznej na trasie głównej. Nawierzchnia będzie sukcesywnie wykonywana na kolejnych częściach drogi ekspresowej S3

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Budowa drogi ekspresowej S3

Początek drogi ekspresowej S3 Świnoujście–Troszyn zaplanowano w rejonie wyjażdu  z podwodnego tunelu w Świnoujściu, a koniec to połączenie z użytkowaną już obwodnicą Troszyna. Aktualnie DK3 na tym odcinku jest jednojezdniowa i nie zapewnia odpowiedniej przepustowości ani bezpieczeństwa. Te problemy ma wyeliminować droga ekspresowa.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Odcinek Świnoujście–Dargobądz będzie długi na 17 km. Powstaną cztery węzły (Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje), a także 10 wiaduktów dwie estakady i kładka dla pieszych. 

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Fragment Dargobądz–Troszyn (16 km) połączy się z obwodnicą Troszyna. Powstaną węzły Dargobądz, Wolin Zachód i Wolin Wschód, a także siedem wiaduktów, dwa mosty i estakada. 

Cała droga ekspresowa S3 będzie mieć około 520 km długości, połączy Świnoujście z granicą z Czechami w Lubawce. Jest elementem europejskiej trasy E65 o sumarycznej długości około 3950 km, która łączy szwedzkie Malmö z greckim Chania na Krecie.

Zobacz także: Droga ekspresowa S3. Konstrukcję wiaduktu zatopią w nasypie

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!