Partnerzy portalu

Droga ekspresowa S16. Ważny krok w stronę nowej budowy

Opublikowano: 04-08-2023 Źródło: GDDKiA

Są środki na budowę odcinka Knyszyn–Krynice drogi ekspresowej S16 w woj. podlaskim. Resort infrastruktury właśnie uzgodnił program inwestycyjny.


Budowa drogi ekspresowej S6. Fot. GDDKiA Budowa drogi ekspresowej S6. Fot. GDDKiA

Droga ekspresowa S16 Knyszyn–Krynice będzie mieć około 9 km długości. Powstanie węzeł Knyszyn, a także dziewięć obiektów inżynieryjnych, w tym trzy wiadukty. Trasa zakończy się połączeniem z odcinkiem drogi S19 Krynice–Białystok Zachód. Fragment S16 posiada decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Pod koniec sierpnia br. GDDKiA zamierza rozpocząć procedurę przetargową dotyczącą budowy odcinka drogi ekspresowej S16. Wykonawca pracować ma w formule „projektuj i buduj”. Plan jest taki, że budowa rozpocznie się w 2026 r., a odcinek S16 do ruchu zostanie oddany w 2028 r.

Droga ekspresowa S16 – parametry odcinka

  • klasa: S  
  • liczba jezdni i pasów ruchu: 2x2
  • szerokość pasa ruchu: 3,5 m
  • szerokość pasa awaryjnego: 2,5 m
  • szerokość poboczy: 0,75 m
  • obciążenie: 115 kN/oś.

Droga ekspresowa S16

Cała droga ekspresowa 16 będzie mieć 230 km długości, do tej pory otwarto jedynie 17 km. Nazywana jest kręgosłupem Mazur, prowadzi od Olsztyna, przez Barczewo, Biskupiec, Mrągowo, Orzysz, Ełk, Knyszyn, kończąc się w Borkach Wielkich. W połowie 2022 r. rozpoczęto budowę drogi Borki Wielkie–Mrągowo. Potem, pod koniec minionego roku, GDDKiA ogłosiła przetargi na zaprojektowanie i budowę fragmentów między Olsztynem i Biskupcem (łącznie 30 km).

Przeczytaj także. Droga ekspresowa S16: oferty na odcinki między Olsztynem i Biskupcem

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!