• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Droga ekspresowa będzie szersza. Kontrakt podpisany

Opublikowano: 17-04-2024 Źródło: GDDKiA

Podpisano umowę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kępna (woj. wielkopolskie) w ciągu drogi ekspresowej S11. Prace obejmą odcinek o długości prawie 4 km.


Droga ekspresowa S11 stanowi obwodnicę Kępna w woj. wielkopolskim. Źródło: GDDKiA Droga ekspresowa S11 stanowi obwodnicę Kępna w woj. wielkopolskim. Źródło: GDDKiA

Kontrakt podpisano w formule „projektuj i buduj”. Etap „buduj” będzie polegać na dobudowie drugiej jezdni, jadąc od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. Powstaną obiekty inżynieryjne nad trasą powiatową, linią kolejową oraz rzekami o nazwach Niesób i Jamica.

W przetargu za najlepszą uznano ofertę konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia (nieco ponad 69 mln zł; była to najniższa zaproponowana kwota, kryterium ceny miało wagę 60%). Wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac ma 33 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy). Zakończenie robót planowane jest na II połowę 2027 r.

Droga ekspresowa S11 – obwodnica Kępna

Północny fragment obwodnicy Kępna, do którego teraz dobudowana zostanie druga jezdnia, oddano do użytku w 2018 r.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Potem, w 2021 r., udostępniono II etap trasy obwodowej – drogę S11 poprowadzono od węzła Kępno na południe. Powstało 6,8 km ekspresówki oraz 1,3 km łącznika z DK11 klasy GP.

Droga ekspresowa S11

Łączy Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie) z Tarnowskimi Górami (woj. śląskie), przecinając pięć województw. Kierowcy korzystają już z niemal 170 km, a docelowa długość wynosi 550 km.

Zobacz także: Budowa obwodnicy Szczecinka do węzła na S11. Stan prac [ZDJĘCIA]

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia