Partnerzy portalu

Biała Podlaska–Terespol: co słychać na modernizowanej linii kolejowej?

Opublikowano: 09-08-2018 Źródło: PKP PLK

Trwa modernizacja kolejowej trasy Biała Podlaska–Terespol. Gotowe są już dwa perony na stacji w Małaszewiczach. Prace obejmą także stacje Biała Podlaska i Terespol. Ponadto powstanie przystanek Biała Podlaska Rozrządowa.


W Białej Podlaskiej powstaje przejście podziemne. Fot. PKP PLK W Białej Podlaskiej powstaje przejście podziemne. Fot. PKP PLK

Podróżni korzystający ze stacji w Małaszewiczach mają do dyspozycji m.in. nowe wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Ponadto na stacji Małaszewicze wymieniono ponad 4 km torów i sieć trakcyjną, pojawiły się też cztery nowe rozjazdy, zmodernizowany został system sterowania ruchem kolejowym.

Tak teraz wygląda kolejowa stacja w Małaszewiczach. Fot. PKP PLK Tak teraz wygląda kolejowa stacja w Małaszewiczach. Fot. PKP PLK

Przed wykonawcą zadania jeszcze budowa przejazdu kolejowo-drogowego, wyposażonego w automatyczne rogatki.


Jak poinformowali kolejarze, na stacji w Białej Podlaskiej widać już zarys nowych peronów oraz konstrukcję nowego przejścia podziemnego. Obecnie układane są nowe tory, odbywa się też montaż konstrukcji sieci trakcyjnej.

Z kolei w Terespolu rozpoczęto układanie nowych podkładów. Widoczny jest zarys nowych peronów.

W 2020 r. pociągi osobowe między Białą Podlaską a Terespolem będą jeździć z prędkością do 160 km/godz., a towarowe do – 120 km/godz. Koszt przeprowadzenia wszystkich prac to ponad 555,5 mln zł, z czego 546,4 mln zł wyniesie unijne dofinansowanie.

Przeczytaj także: Rusza remont linii Żywiec–Węgierska Górka

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia