W Pabianicach zbudowany zostanie nowy przystanek Pabianice-Północ z dwoma peronami. Został zaplanowany przy przejeździe kolejowym w ciągu drogi krajowej nr 71. W Strykowie i Głównie przewidziano budowę kładek z windami, a w Zduńskiej Woli modernizację budynku dworca. 

Zakończenie wszystko prac przewidziano na 2023 r. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 50 mln zł.

Dodajmy, że w najbliższą niedzielę (13 czerwca 2021 r.) oddane do użytku zostaną nowe przystanki Łódź Retkinia i Łódź Warszawska. Pierwszy z nich, na linii nr 14 między stacjami Łódź Kaliska i Łódź Lublinek, zapewni mieszkańcom osiedli Retkinia i Pienista, a także Karolewa i Rokicia szybsze i sprawniejsze dojazdy m.in. do Pabianic, Zduńskiej Woli i Sieradza. Z kolei dzięki budowie przystanku Łódź Warszawska poprawi się dostęp do kolei mieszkańców osiedli Rogi i Marysin. Ten przystanek powstał na jednotorowej linii między stacjami Łódź Widzew a Zgierz przy ul. Warszawskiej.

Te, a także przystanki Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Stoki, Łódź Marysin i Łódź Arturówek wybudowano i przebudowano w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – z mijanką w rejonie przystanku Łódź Marysin” o wartości ponad 50 mln zł.

Przeczytaj także: Stacja Łódź Żabieniec z podziemnym przejściem