Partnerzy portalu

Nowa linia tramwajowa we Wrocławiu

Opublikowano: 21-02-2019 Źródło: UM Wrocław
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Jest koncepcja nowej trasy tramwajowo-autobusowej na Swojczyce we Wrocławiu. Trasa ma „przebiegać” przez nowe mosty Chrobrego, na których budowę niedawno ogłoszono przetarg.


Wrocław: tramwaj na Swojczyce. Fot. Adobe Stock Wrocław: tramwaj na Swojczyce. Fot. Adobe Stock

Na końcu nowej trasy tramwajowej we Wrocławiu znajdzie się pętla na Swojczycach, tym samym zwiększy się zasięg tramwajów obecnie kursujących do pętli Sępolno. Nowe torowisko ma mieć ponad 2,1 km długości, będzie jednocześnie wydzieloną jezdnią autobusową (buspasem).

Jestem zadowolony, że dzięki zaangażowaniu mojego zespołu udało się szybko ogłosić przetarg na mosty Chrobrego. To jest pierwszy krok do realizacji koncepcji tramwaju na Swojczyce. Chcemy lepiej skomunikować tamten rejon Wrocławia. Tramwaj poprawi jakość życia mieszkańców miasta, jak i całej aglomeracji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.


Trasę nowej linii zaplanowano od ul. Mickiewicza poprzez nowe mosty Bolesława Chrobrego (powstaną razem z torowiskiem) i dalej ulicą Swojczycką. Za skrzyżowaniem ulic Swojczyckiej z Mydlaną torowisko ma przechodzić z północnej strony drogi na południową.

Koncepcja trasy tramwajowo-autobusowej na Swojczyce. Źródło: UM Wrocław

Koncepcja trasy tramwajowo-autobusowej na Swojczyce. Źródło: UM Wrocław

Prezentowany wariant jest najkorzystniejszy dla mieszkańców. Dzięki usytuowaniu przystanków, jak i torowiska. Odpowiednia technologia zapewni możliwość poruszania się po torowisku autobusom. Dodatkowo przebudowane zostaną skrzyżowania w tamtym rejonie, z uwzględnieniem potrzeb pieszych, rowerzystów i komunikacji zbiorowej – wyjaśnia Mariusz Konecki z Wrocławskich Inwestycji.

W ramach budowy nowej linii tramwajowej we Wrocławiu wyremontowany zostanie liczący 1,6 km długości odcinek ul. Swojczyckiej, ponadto powstanie pięć przystanków tramwajowo-autobusowych, dwie pętle, zaplanowano też 28 nowych przejść dla pieszych oraz ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych.

Przeczytaj także: Katastrofa we Wrocławiu – znamy plan odbudowy nabrzeża Odry

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe