Inwestycja była już od 2009 r. gotowa do realizacji, jednak dopiero podpisany w październiku 2017 przez ministra infrastruktury program inwestycji zagwarantował środki na realizację inwestycji – podkreślił wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. 

Wartość podpisanej umowy to 41,36 mln zł. Część tej kwoty – 8 mln zł – stanowić będzie dofinansowanie, które przekazał samorząd. Wykonawcą została lokalna firma Maldrobud sp. z o.o. Na realizację prac ma czas do sierpnia 2021 r.

DK26 prowadzi od drogi ekspresowej S3 do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym (woj. zachodniopomorskie). Od strony zachodniej wjazd do miasta odbywa się przez średniowieczną bramę, pod którą nie mieszczą się samochody ciężarowe (z tego powodu przejeżdżają „pod prąd” obok niej). Obwodnica Myśliborza ominie centrum miasta od południa, a jej trasa przeprowadzona została w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Jej początkiem będzie rondo, stanowiące połączenie DK23 i DK26, końcem skrzyżowanie, które połączy obejście z obecną drogą krajową w kierunku centrum miasta.

Przeczytaj także: Jak poszerzyć obwodnicę bez rozbudowy drogi?