Partnerzy portalu

Znamy oferty na budowę S7 od Miechowa do granicy woj. małopolskiego

Opublikowano: 18-02-2020 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła 18 lutego br. oferty na kontynuację prac na drodze ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego (Moczydło) do węzła w Miechowie. Do budowy odcinka o długości około 19 km zgłosiło się osiem przedsiębiorstw.


Ośmiu chętnych na budowę odcinka S7 Moczydło–Miechów. Fot. GDDKiA Ośmiu chętnych na budowę odcinka S7 Moczydło–Miechów. Fot. GDDKiA
  • Osiem firm chce kontynuować budowę S7 z Moczydła do Miechowa
  • Najniższą cenę zaproponowała spółka Intercor – prawie 753 mln zł
  • Najwyżej, na 1,06 mld zł, inwestycję wycenił Budimex

Lista złożonych ofert:

  • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. – 752,92 mln zł
  • China State Construction Engineering Corporation Limited – 779,70 mln zł
  • Konsorcjum „SP” Sine Midas Stroy sp. z o.o. oddział w Polsce (lider), Todini Central Asia L.L.P., Fabe Polska sp. z o.o. (partner) – 819,99 mln zł
  • Mostostal Warszawa S.A. – 867,96 mln zł
  • Konsorcjum Metrostav Polska S.A. (lider) oraz Metrostav a.s. – 905,65 mln zł
  • Mota-Engil Central Europe S.A. – 1,02 mld zł
  • Strabag sp. z o.o. – 1,03 mld zł
  • Budimex S.A. – 1,06 mld zł

Wszystkie firmy zaoferowały skrócenie czasu realizacji inwestycji o trzy miesiące i przedłużenie gwarancji o pięć lat.

Zgodnie z wymaganiami przetargowymi i złożonymi ofertami prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka Moczydło–węzeł Miechów (z węzłem) powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 31 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe – informuje GDDKiA.

Odcinek S7 od Moczydła do węzła Miechów to fragment drogi ekspresowej S7 podzelonej na odcinki o łącznej długości długości około 56 km. Pozostałe to: Miechów–Szczepanowice, węzeł Szczepanowice (z węzłem)–węzeł Widoma (z węzłem), węzeł Widoma (bez węzła)–Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska). S7 w tej części stanie się także obwodnicą Książa Wielkiego, Miechowa i Słomnik.

Mapa drogi ekspresowej S7 z odcinkiem Moczydło–Miechów. Źródło: GDDKiA Mapa drogi ekspresowej S7 z odcinkiem Moczydło–Miechów. Źródło: GDDKiA

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło–węzeł Miechów o długości 18,7 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe Książ i Miechów, 24 obiekty inżynieryjne, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcję przejścia dla zwierząt. Estakada ta powstanie na granicy miejscowości Małoszów i Giebułtów w gminie Książ Wielki – czytamy w komunikacie.


W trakcie robót powstaną drogi dojazdowe dla obszarów przylegających do pasa drogowego oraz siec dróg eliminujących kolizje z trasą ekspresową. Powstaną też drogi dojazdowe, zostaną wybudowane lub przebudowane przepusty o funkcjach hydrologicznych, hydrologiczno-ekologicznych oraz ekologicznych pod koroną dróg i pod zjazdami. Wykonawca przygotuje także chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Jak podaje GDDKiA, powstanie system odwodnienia korpusu drogowego (rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, przepompownie) oraz urządzenia ochrony środowiska, w tym ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe. Zaplanowano także budowę i przebudowę infrastruktury dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci elektroenergetycznych, wodociągowych, urządzeń oczyszczających ścieki sanitarne, kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi.

Przeczytaj także: Dziewięć ofert na budowę S1 od Mysłowic do Oświęcimia

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia