Ogłoszone postępowania są ostatnimi na trasie S6 między Goleniowem a Gdańskiem. W efekcie w przetargach są odcinki o łączne długości 62,2 km, a w realizacji ponad 140 km tej trasy. Całość, między Szczecinem a Trójmiastem ma być ukończona w 2015 r.

Oferty będą oceniane pod względem ceny (60%), terminu realizacji kontraktu (10%) oraz długości okresu gwarancji (30%), m.in. na ekrany akustyczne. Zadania polegają na projektów wykonawczych i realizacji robót budowalnych. Czas na ich wykonanie określono na 32 miesiące (podczas samej budowy nie są wliczane okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca). Oferty można składać do 13 października 2021 r.

Przetargi dotyczą dwóch odcinków drogi ekspresowej S6 Sianów–Sławno oraz Sławno–Słupsk o łącznej długości około 23 km. Pierwszy z nich rozpoczyna się za budowaną obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed Sławnem. Drugi będzie przebiegać od Sławna, omijając miejscowość od strony południowej, do Słupska. Dla obu fragmentów wydano w sierpniu decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Łączna długość trasy między Koszalinem a Słupskiem liczy 46 km. Zaplanowano na niej osiem węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice Sławno, Warszkowo, Wrześnica, Sycewice) oraz dwa miejsca obsługi podróżnych II kategorii (parę Karwice Północ i Karwice Południe).

Powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Będzie wyposażona w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem, urządzenia ochrony środowiska oraz elementy związane z bezpieczeństwem ruchu na drodze. Zamontowana zostanie sieć teleinformatyczna umożliwiająca sprawne i szybkie komunikowanie zdarzeń do punktu informacji drogowej.

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziano na jesień 2022 r. Droga Koszalin–Słupsk powinna zostać przekazana kierowcom w 2025 r.

Przeczytaj także: Na Podlasiu kolejne dwie umowy na budowę trasy Via Carpatia