Partnerzy portalu

Na Mazurach będzie rozbudowanych 26 km DK65 za ponad 357 mln zł

Opublikowano: 27-06-2023 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawców rozbudowy dwóch odcinków drogi krajowej nr 65 (DK65) Gąski–Ełk i Nowa Wieś Ełcka–granica województwa. Czas na realizację zamówienia to 18 miesięcy. Umowy mogą zostać podpisane za kilka tygodni, jeśli nie będzie odwołań. Jedynym kryterium przetargu była cena.


DK65 zostanie rozbudowana. Fot. GDDKiA DK65 zostanie rozbudowana. Fot. GDDKiA

Rozbudowa odcinka drogi krajowej Gąski–Ełk o długości 13,6 km obejmie wykonanie konstrukcji nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. Dojdzie do przebudowy 15 skrzyżowań, 32 przepustów i obiektu mostowego, powstaną chodniki (6 km), 13 przejść dla pieszych oraz 18 zatok autobusowych. Ciąg pieszo-rowerowy będzie liczył 8 km. Pojawi się oświetlenie drogowe.

Na DK65 między Nową Wsią Ełcką a granicą województwa (12,4 km) powstanie taka sama konstrukcja drogi krajowej, jak dla trasy Gąski–Ełk. Do przebudowy przewidziano 16 skrzyżowań, dziewięć przepustów oraz obiekt mostowy. Wybudowane zostaną chodniki o długości 11 km i 10 zatok dla autobusów. Zostanie także zamontowane oświetlenie drogowe.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Poprawa geometrii drogi i jej równości ma podnieść poziom bezpieczeństwa trasy i komfort podróżnych.

Wykonawcą rozbudowy odcinka Gąski–Ełk została spółka Budimex, która wyceniła zadanie na 229 mln zł, a fragmentem Nowa Wieś Ełcka–granica województwa za 128,4 mln zł zajmie się firma Unibep.

DK65 o długości 224 km przebiega przez województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. Łączy Gołdap na granicy z Rosją (obwód królewiecki) z Bobrownikami na granicy z Białorusią przez Ełk, Grajewo i Białystok.

Przeczytaj także: Małopolska – sąd umożliwił wybór wykonawcy obwodnicy z tunelem

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia