Partnerzy portalu

Pomorze Zachodnie. Wykonawca obwodnicy wybrany. Co z umową?

Opublikowano: 29-05-2024 Źródło: GDDKiA

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Rusinowa w woj. zachodniopomorskim. Planowana trasa będzie mieć 4,5 km.


Fot. Countrypixel/Adobe Stock Fot. Countrypixel/Adobe Stock

Nowy jednojezdniowy (klasa GP) odcinek drogi krajowej nr 22 ominie Rusinowo od wschodu. Zacznie się skrzyżowaniem z trasami do Tuczna i Trzcianki. Na wyjściu z terenów leśnych powstanie rondo. Następnie obwodnica odejdzie od obecnego przebiegu DK22 w stronę wschodnią, biegnąc po polach. Na przecięciu z DW179 przewidziano kolejne rondo. W rejonie wejścia w obszar leśny włączy się w stary przebieg DK22. 

Zaplanowano wiadukt nad drogą gminną oraz przepust dla małych zwierząt, a także fragment ścieżki rowerowej. Obwodnica zostanie wyposażona w system odwodnienia z trzema zbiornikami retencyjno-infiltracyjnymi. 

Za najlepszą uznano propozycję firmy Budimex o wartości 54,98 mln zł. Prace, w formule projektuj i buduj, planowane są na lata 2024–2027. Na przygotowanie projektu budowlanego i pozyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej wykonawca będzie mieć 17 miesięcy. Nie licząc okresów zimowych, etap buduj potrwać ma 15 miesięcy. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyboru oferty najkorzystniejszej.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Zobacz także: Śląskie. 17 km obwodnicy w budowie. Węzeł coraz widoczniejszy

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia