• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Most, który połączy dwa województwa, prawie gotowy

Opublikowano: 29.09.2020
Nowy Korczyn–Borusowa , 28.09.2020

Kończy się (rozpoczęta pod koniec marca 2019 r.) budowa mostu przez Wisłę, który połączy woj. świętokrzyskie (Nowy Korczyn) i małopolskie (Borusowa). To obiekt o długości ponad 670 m, w skład którego wchodzi 13 przęseł – najdłuższe, nad nurtem rzeki, ma 130 m. Na moście przewidziano jezdnię (DW973) o szerokości 7 m z dwoma pasami ruchu, a także chodniki i ścieżkę rowerową. Poza tym w ramach tego zadania po obu stronach Wisły powstają drogi dojazdowe o łącznej długości około 2 km.

Pierwszy most, łączący Nowy Korczyn i Borusową, wysadzono po wybuchu II wojny światowej, potem uruchomiono przeprawę promową. Dzięki budowie tego mostu wygodniej będzie można podróżować od Rzeszowa czy Tarnowa w stronę Warszawy, łatwiej będzie też dojechać do uzdrowiska Busko-Zdrój czy autostrady A4 i strefy aktywności gospodarczej w okolicy Tarnowa.

Pierwotnie nowy most miał być gotowy 30 października 2020 r., ale wybuch pandemii utrudnił przeprowadzenie części robót. Termin został przesunięty na koniec grudnia br. Budowa pochłonie 53,7 mln zł.

Zobacz także: Remont ponad 100-letniego mostu na Dolnym Śląsku