• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Opolskie – otwarto most tymczasowy w Głuchołazach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 05.04.2024
polska , 05.04.2024

Kierowcy mogą już przejeżdżać mostem tymczasowym przez Białą Głuchołaską. Dzięki temu stara przeprawa zostanie wyburzona i zastąpiona nowym obiektem. 

Most tymczasowy w ciągu DK40 w Głuchołazach (woj. opolskie) powstał ze względu na przebudowę tej drogi krajowej. Przeprawa ma 40 m długości i 10 m szerokości, umożliwia jazdę w obu kierunkach. Po jednej stronie jest chodnik. Po wyburzeniu starego obiektu, powstanie nowy, trzyprzęsłowy most o wysokich parametrach nośności. Konstrukcja powinna być gotowa do końca 2024 r.

Rozbudowa DK40 na niemal kilometrowym odcinku DK40 w Głuchołazach poprawi parametry techniczne drogi. Konstrukcja zostanie wzmocniona, maksymalna nośność wyniesie 11,5 t/oś. Płynność ruchu usprawnią pasy do skrętu w lewo na skrzyżowaniach. Te będą przebudowane, jedno z nich stanie się rondem, dwa zyskają sygnalizację świetlną. Powstanie droga dla pieszych i rowerów, modernizacja obejmie chodniki.

Prace zakończą się w 2025 r. Wykonawcą zadania za 38,3 mln zł jest konsorcjum firm Himmel i Papesch Opole oraz Adac Lewar.

Zobacz także: Poznań. Budowa Mostów Berdychowskich