Ripamonti Eagle 800 to typowa kotwiarka, która pozwala na wykonywanie szeregu prac w branży fundamentowej, takich jak: mikropale samowiercące, gwoździe gruntowe, kotwy gruntowe, wiercenie świdrami spiralnymi, wiercenie z wykorzystaniem dolnego młotka (DTH), jet grouting (pojedynczy) i wiele innych.

Maszyna Ripamonti Eagle 800 to kompaktowa wiertnica o masie ~6 ton, wyposażona w maszt stalowy o posuwie 3300 mm, co pozwala na stosowanie 3-metrowych żerdzi. Jest wyposażona w silnik Kubota o mocy 73 kW. Siła posuwu wstecz na maszcie wynosi 4500 daN. Maszyna dodatkowo została wyposażona w olejarkę młotka dolnego, wciągarkę hydrauliczną i zawór powietrze/płuczka. Sterowanie maszyny odbywa się za pomocą niewielkiego pulpitu radiowego.

Kotwiarka wyposażona jest w sprawdzony górny młotek Eurodrill HD2004. Wiertarka jest dwubiegowa, co pozwala na wykonywanie wierceń również z małymi żerdziami (np. Titan 30 czy Gonar R32), bez ryzyka ukręcenia żerdzi. Natomiast maksymalny moment 4400 Nm pozwala na wiercenie także zdecydowanie większymi żerdziami, jak Titan 73 czy Gonar 76. Klient, decydując się na dzierżawę, dostaje do wyboru shank adaptor H55 (tzw. bijak) z gwintem lewym bądź prawym w zależności od planowanych prac.

Eagle800 podczas pracy 

 

 

Więcej o Eagle800

Więcej HD2004