Partnerzy portalu

Od czego zależą parametry geometryczne i wytrzymałościowe wykładzin CIPP?

Opublikowano: 07-11-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 10 – 12 stycznia w Toruniu odbędzie się VIII Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu. Jednym z prelegentów będzie prezes zarządu Centrum Badań i Certyfikacji dr inż. Dariusz Zwierzchowski, który omówi wpływ jakości prowadzenia prac renowacyjnych oraz stosowanych materiałów na parametry geometryczne i wytrzymałościowe wykładzin CIPP.


Renowacja rękawem CIPP. Fot. Aarslef Polska Renowacja rękawem CIPP. Fot. Aarslef Polska

Końcowa jakość wykonanej renowacji w technologii wykładzin CIPP uzależniona jest od wielu czynników. Czynnikami tymi są nie tylko wyposażenie techniczne oraz wyszkolenie pracowników, ale także zastosowanie materiałów o jak najlepszej jakości. Podczas swojego wystąpienia prelegent omówi wpływ poszczególnych elementów na parametry decydujące o możliwie najlepszym wykonaniu renowacji CIPP.

dr inż. Dariusz Zwierzchowski dr inż. Dariusz Zwierzchowski

Dr inż. Dariusz Zwierzchowski w latach 1990–2010 zatrudniony był jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Od 2010 r. jest zatrudniony jako pracownik dydaktyczny Wydziału Budownictwa i Bezpieczeństwa Pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oraz jako prezes zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji w Kielcach. Jest autorem wielu projektów, ekspertyz, opinii technicznych oraz publikacji naukowych. Współorganizował krajowe i międzynarodowe konferencje naukowo-techniczne. Był promotorem licznych prac dyplomowych, inżynierskich oraz magisterskich.

Wiedza – Biznes – Atrakcje

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP”.

Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania. 

Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji.

Dla uczestników, którzy zarejestrują się na konferencję do 4 grudnia 2023 r., organizatorzy przewidzieli praktyczny upominek: zestaw składający się z termosu i kubka termicznego renomowanej marki Rockland. Dostępne są także rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także: Oddziaływania wody gruntowej. Ocena stanu technicznego, renowacja, eksploatacja

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia