Partnerzy portalu

Zakopianka. Będzie bezpieczniej. Ruszyła nowa budowa

Opublikowano: 20-02-2024 Źródło: GDDKiA

Rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych w Mogilanach, nad odcinkiem drogi krajowej nr 7 Kraków–Myślenice. Na początek zaplanowano demontaż wyspy przy skrzyżowaniu zakopianki i ul. Żary.


Zakopianka w Mogilanach. Fot. GDDKiA Zakopianka w Mogilanach. Fot. GDDKiA

Po co kładka nad zakopianką?

Zakopianką w miejscu przyszłej kładki każdego dnia przejeżdża ponad 52 tys. samochodów, a od 2017 r. były w tym miejscu trzy wypadki z udziałem pieszych. Obiekt nad DK7 połączy ulice Żary i św. Rity, zapewniając bezpieczną komunikację między stronami zakopianki. Po otwarciu zlikwidowane zostanie przejście w poziomie jezdni.  

Zakopianka. Parametry kładki

Długa na 40 m i szeroka na 3,4 m kładka będzie posiadać trzy podpory – po jednej po obu stronach DK7, a trzecią między jezdniami. Pomost znajdzie się 6 m nad zakopianką, a dostać się na niego będzie można schodami lub windami. Budowa przeprawy pochłonie 6 mln zł. Wszystko powinno być gotowe w listopadzie tego roku.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Więcej kładek nad zakopianką Kraków–Myślenice

W najbliższych latach powstaną także inne obiekty dla pieszych nad zakopianką. Kładki zaplanowano w Libertowie (aż trzy), Głogoczowie i Myślenicach, tunel z chodnikiem w Krzyszkowicach, a wiadukt z chodnikiem budowany jest w Gaju.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Przeczytaj także: Zakopianka – powstanie węzeł w Myślenicach. Koniec sygnalizacji świetlnej

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia