20 maja br. inwestor, czyli Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, przekazał firmie Pol-Aqua grunt pod największą inwestycję drogową w stolicy - Most Północny. Wykonawca przygotuje teren do poważniejszych prac przy budowie. Zacznie od postawienia zaplecza i utwardzania dróg dojazdowych.

Prace rozpoczną się w pierwszym tygodniu czerwca od dwóch największych węzłów, czyli Pułkowej od strony Bielan i Modlińskiej od strony Białołęki. Trasa Mostu Północnego zostanie wybudowana w formie drogi ekspresowej. Finalizację prac przewiduje się w 2011 r.

Ponadto 20 maja br. ruszyła również budowa trzypoziomowego skrzyżowania w Alejach Jerozolimskich. Dzień wcześniej w siedzibie ZMID miasto podpisało umowę z firmą Strabag, zwycięzcą przetargu. Stało się to możliwe, bo żaden z konkurentów tej firmy nie złożył protestu od wyników przetargu - czytamy w na stronie Droginaeuro.pl. Węzeł Łopuszańska powstanie w ciągu 24 mies. Sześć pasów Al. Jerozolimskich będzie przebiegało w tunelu o kształcie wanny. Na poziomie „0" powstanie rondo, a na poziomie „+1" dwie estakady o dł. ok. 500 m każda. Dzieki nim będzie możliwy wyjazd z Łopuszańskiej w Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa i w odwrotnie. Inwestycja zostanie zrealizowana za 160 mln zł.