Partnerzy portalu

Warszawa: zjazd z mostu Poniatowskiego znowu przejezdny

Opublikowano: 09-02-2020 (Aktualizacja: 26-02-2020) Źródło: ZDM w Warszawie
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Zakończył się remont ceglanego wiaduktu-zjazdu z mostu Poniatowskiego w Warszawie. Obiekt umożliwia zjazd z mostu na Wisłostradę po lewej stronie Wisły lub wjazd na trasę w kierunku centrum.


Fot. ZDM w Warszawie Fot. ZDM w Warszawie

Stare spoiny i elementy kamienne zastąpiono nowymi, naprawiono skrzydła wiaduktu. Stalowe elementy zyskały antykorozyjne zabezpieczenie. Jest nowa nawierzchnia jezdni (i podbudowa). Zanim rozpoczęto remont, zauważono rozluźnianie się gruntu i odkształcenia. Zapobiec takim zjawiskom ma nowy system odwodnienia.

Fot. ZDM w Warszawie

Fot. ZDM w Warszawie

Już w trakcie remontu wykonawca otrzymał dodatkowe zadanie – odtworzenie balustrady na moście Poniatowskiego w rejonie przejścia dla pieszych u szczytu wiaduktu. Te prace właśnie trwają, następnym ich etapem będzie wykonanie dodatkowej bariery energochłonnej na zakręcie przy jezdni prowadzącej w kierunku Wisłostrady.

 

Fot. ZDM w Warszawie

Fot. ZDM w Warszawie

Choć odbywają się jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe, to obiekt jest już w pełni przejezdny. Koszt remontu przekroczył 4 mln zł.

Fot. ZDM w Warszawie

Fot. ZDM w Warszawie

Ceglany wiadukt w Warszawie ma niemal 100 lat. Obiekt modernizowano w latach 1945, 1959 i 1963. Mostem Poniatowskiego każdego dnia przejeżdża 55 tys. pojazdów.

Przeczytaj także: Opóźnienie na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy