Partnerzy portalu

Mazowsze – postęp w budowie mostu w Warszawicach

Opublikowano: 22-03-2023 Źródło: MZDW Warszawa

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 805 trwa budowa mostu w Warszawicach w woj. mazowieckim (gmina Sobienie-Jeziory, powiat otwocki). Wykonawca w miesiąc rozebrał starą przeprawę i położył fundamenty pod przyczółki.


Budowa mostu w Warszawicach na Mazowszu. Fot. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich Budowa mostu w Warszawicach na Mazowszu. Fot. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich

Poza budową mostu zostanie też przebudowane 200 m drogi, zjazdy na prywatne posesje oraz chodnik i rowy. Prace za łącznie 4,3 mln zł zakończą się w sierpniu 2023 r.

Fot. MZDW w Warszawie Fot. MZDW w Warszawie

Po rozbiórce starej przeprawy o długości 8 m, zostanie wybudowany most jednoprzęsłowy, płytowy o żelbetowej konstrukcji przyczółków i ustroju nośnego, który ma być wykonany z prefabrykowanych belek strunobetonowych typu NG12 z warstwą nadbetonu. Obiekt będzie posadowiony na palach żelbetowych.

Fot. MZDW w Warszawie Fot. MZDW w Warszawie

Poza jezdnią pojawi się jednostronna ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3 m, a po drugiej stronie chodnik (0,9 m) dla obsługi technicznej. Obiekt będzie miał klasę obciążeniową A oraz MLC150 według Military Load Classification.

Fot. MZDW w Warszawie Fot. MZDW w Warszawie

Zaplanowano rozpiętość teoretyczną mostu na 11,5 m, światło poziome 10,9 m oraz pionowe 2,5 m. Całkowita długość przeprawy ze skrzydełkami wyniesie 18,5 m, a konstrukcja nośna będzie liczyć 12,2 m. Szerokość pomostu przewidziano na 13,89 m. Na obiekcie zostanie wykonana jezdnia z dwoma pasami ruchu po 3,5 m.

Przeczytaj także: NIK. Co trzeci most w Polsce jest w złym stanie?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!