Partnerzy portalu

Nowy most w Szczecinie. Znamy oferty. Ile pochłonie budowa?

Opublikowano: 20-02-2024 Źródło: UM Szczecin

Poznaliśmy oferty złożone w przetargu na opracowanie dokumentacji dla budowy układu drogowego Kępy Parnickiej i Wyspy Zielonej w Szczecinie.


Źródło: UM Szczecin Źródło: UM Szczecin

Miejscowy magistrat poinformował, że w ramach postępowania dotyczącego wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Budowa mostu nad Odrą Zachodnią wraz z układem drogowym” wpłynęło 12 ofert. Na sfinansowanie zamówienia inwestor przygotował 10 mln zł. Wszystkie zaoferowane kwoty mieszczą się w tym kosztorysie, wahając się od 2,988 do 8,849 mln zł. Obecnie komisja przetargowa analizuje złożone oferty.

Inwestycja w Szczecinie

Dzięki planowanej inwestycji wspomniane tereny zostaną lepiej skomunikowane z resztą Szczecina. Gotowa jest już analiza, która zakłada trasę biegnącą od ul. Heyki – poprzez wyspę Zieloną, nowy most nad Odrą, ul. Zapadłą – do skrzyżowania z ul. Kolumba. W miejscowym planie zagospodarowania zapisano, że będzie to droga klasy L (lokalna) o dwóch pasach ruchu, z obustronnymi chodnikami oraz ścieżką rowerową.

Źródło: UM Szczecin Źródło: UM Szczecin

Planowany most spełniać ma wymagania IV klasy żeglownej (Odra w tym miejscu to droga wodna o znaczeniu międzynarodowym). Poinformowano, że szczegółowe rozwiązania techniczne będą znane po opracowaniu dokumentacji projektowej.

Przeczytaj także: Najdłuższe mosty w Polsce – TOP 10

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia