Partnerzy portalu

Wielkopolska. Próby obciążeniowe wiaduktu

Opublikowano: 08-11-2023 Źródło: WZDW w Poznaniu

Pozytywnym wynikiem zakończono próby obciążeniowe wiaduktu nad linią kolejową, który powstał w ramach budowy obwodnicy Gostynia w woj. wielkopolskim.


Fot. WZDW w Poznaniu Fot. WZDW w Poznaniu

Do prób obciążeniowych wiaduktu wykorzystano sześć ciężarówek z  załadunkiem o masie wynoszącej prawie 200 ton. To jeden z ostatnich etapów przed oddaniem całej nowej trasy do ruchu.

Fot. WZDW w Poznaniu
Fot. WZDW w Poznaniu

Obwodnica Gostynia powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434, ma 6,6 km długości (jezdnia o szerokości 7 m, plus 2 m chodnika i 2,5 m ścieżki pieszo-rowerowej). Zaczyna się i kończy na skrzyżowaniach z trasami powiatowymi Gostyń–Krajewice i Gostyń–Smogorzewo. Poza wiaduktem nad linią kolejową, zbudowano m.in. most przez Starą Kanię, przejście dla zwierząt nad Rowem Bodzewskim i dwupoziomowy węzeł na połączeniu z drogą krajową nr 12. Obiekty mostowe mają klasę A, a nośność trasy wynosi 115 kN na oś. Obwodnica ma być otwarta jeszcze w tym roku.

W 2019 r. powstało 1,8 km łącznika z istniejącym układem komunikacyjnym w Gostyniu (skrzyżowaniem ulic Nad Kanią i Europejskiej), tym samym cała nowa droga osiągnie 8,4 km. Dzięki temu miasto, które leży na przecięciu dwóch ważnych tras, DW434 oraz DK12, zyska rozwiązanie, które wyprowadzi ruch tranzytowy, podnosząc komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S10 – będzie druga jezdnia obwodnicy w Wielkopolsce

 

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!