• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jedna inwestycja, trzy mosty w Łodzi

Opublikowano: 09-05-2024 Źródło: UM Łódź

W tym roku zakończyć ma się przebudowa torowiska tramwajowego z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. W ramach inwestycji budowane są m.in. trzy mosty nad Łódką.


Fot. UM Łódź Fot. UM Łódź

W przypadku mostu w ciągu ul. Lontowej zabetonowano już jego konstrukcję, położono płyty przejściowe oraz izolację. Wykonano też dwie warstwy izolacji nawierzchni na przeprawie, dokonano umocnienia koryta rzeki. W kolejnych dniach prowadzone będzie uszczelnianie krawężników, ułóżona zostanie trzecia warstwa izolacji nawierzchni, odbędzie się montaż balustrad.

Na obiektach w ciągu ulic Krańcowej i Krakowskiej m.in. wykonano już betonową podbudowę pod szyny. W kolejnych krokach wzmocniona zostanie skarpa nasypu, powstaną schody rewizyjne, uszczelnione zostaną krawężniki. Wykonawca zajmie się także trzecią warstwą izolacji nawierzchni na kapach chodnikowych.

Fot. UM Łódź Fot. UM Łódź

Linię tramwajową nr 43, która łączy Łódź i Konstantynów Łódzki, otwarto w 1910 r. Wiosną 2019 r. uznano, że jej stan techniczny zagraża bezpieczeństwu pasażerów w tak dużym stopniu, że została zamknięta. Poza mostami, przebudowywane lub budowane od nowa są tory, zwrotnice, sieć trakcyjna, przystanki, odcinki ulic przylegające do linii oraz instalacje podziemne.

Wartość inwestycji wynosi 81 mln zł, z czego 56,5 mln zł pochłoną prace na obszarze Łodzi, a 24,4 mln zł to koszt robót w Konstantynowie Łódzkim.

Przeczytaj także: Małopolska – w Brzeszczach powstanie most nad suchym korytem Wisły

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia