Partnerzy portalu

Rzeszów. Wisłokostrada połączy miasto z drogą S19. Mosty i estakada

Opublikowano: 19-06-2024 Źródło: UM Rzeszów

Wisłokostrada jest jedną z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Prace toczą się jednocześnie w wielu miejscach. Trwa budowa dwóch mostów i estakady nad linią kolejową Kraków–Medyka. Trasa połączy południe miasta z północą i drogą ekspresową S19.


Budowa Wisłokostrady. Fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszów Budowa Wisłokostrady. Fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszów

Trzyprzęsłowy most Załęski osiągnie długość 81 m. Będą to dwie niezależne konstrukcje, każda z dwupasową jezdnią i ciągami pieszo-rowerowymi. Wykonano pale pod wszystkimi podporami, zabetonowano ławy fundamentowe skrajnych podpór i przyczółek prawej od strony ul. Ciepłowniczej. Nad Młynówką powstaje druga przeprawa, gdzie także ukończono już palowanie pod filarami. W budowie jest estakada nad linią kolejową Kraków–Medyka. Lewa konstrukcja będzie liczyć 373,69 m, a prawa 270,74 m. Tu także będą dwupasowe jezdnie i miejsce dla pieszych oraz rowerzystów.

Fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszów Fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszów

W ramach robót związanych z Wisłokostradą powstaje mur oporowy w rejonie ul. Konfederatów Barskich. Zakończono budowę palisady, trwają prace zbrojeniowe. Kontynuowane jest wzmacnianie podłoża pod nasypy, trwają wykonywanie nasypu od strony ul. Dworaka i infrastruktury podziemnej.

Fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszów Fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszów

Trasa połączy miasto z drogą ekspresową S19. Zadanie o wartości 170 mln zł realizuje konsorcjum firm Antex II i Wysowa Mosty. Wszystko ma być gotowe na wiosnę 2026 r.

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S16. Warmia: umowa na budowę odcinka

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia