Trasa Łagiewnicka to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w stolicy Małopolski. 3,5-kilometrowa droga, powstająca na południu Krakowa, w przyszłości stanie się ważną częścią trzeciej obwodnicy miasta. W ciągu trasy budowanych jest aż siedem tuneli komunikacyjnych – sześć drogowych i jeden tramwajowy. Ich łączna długość to ponad 2,4 km. Jak przygotowywano tę inwestycję, na jakie etapy podzielono jej realizację i jakie rozwiązania zastosowano w przypadku budowy drogi i obiektów tunelowych?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu ze spółki Trasa Łagiewnicka S.A., odpowiedzialnej za realizację krakowskiej inwestycji. Wysłuchać ich będzie można już za tydzień, podczas IV Konferencji „Budownictwo Podziemne”, która odbędzie się w stolicy Małopolski w dniach 2–4 kwietnia br.
W referacie – oprócz harmonogramu inwestycji – przedstawiony zostanie wpływ przedsięwzięcia na układ komunikacyjny miasta, wskazane będą rozwiązania komunikacyjne i geometryczne układu drogowego i tramwajowego, a także konstrukcyjne głównych obiektów realizowanych w ramach budowy Trasy Łagiewnickiej. Omówiony zostanie również plan zagospodarowania przestrzeni dla mieszkańców. Podczas wystąpienia zaprezentowane będą także wizualizacje gotowej trasy.
Nie lada atrakcją będzie z pewnością zobaczenie budowanej trasy na żywo. Dzięki uprzejmości inwestora uczestnicy konferencji już 4 kwietnia br. wejdą na plac budowy Trasy Łagiewnickiej i będą mogli naocznie sprawdzić, jak powstają m.in. tunele komunikacyjne. Jeśli chcesz uczestniczyć w wycieczce technicznej na budowę drogi, dołącz do nas tutaj.
Wszystkie informacje na temat tego spotkania znajdziesz na stronie www konferencji.
Przeczytaj także: III Konferencja Budownictwo Podziemne
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.