Partnerzy portalu

Wielkopolska – w Malanowie kończy się budowa oczyszczalni ścieków

Opublikowano: 11-08-2023 Źródło: malanow.pl

Po ponad roku od podpisania kontraktu w Malanowie (woj. wielkopolskie) dobiega końca rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. Zwiększy się jej przepustowość. Otwarcie nowego obiektu ma nastąpić w listopadzie 2023 r.


Nowa oczyszczalnia ścieków w Malanowie. Fot. malanow.pl Nowa oczyszczalnia ścieków w Malanowie. Fot. malanow.pl

Prace związane z budową oczyszczalni ścieków rozpoczęły się w połowie czerwca 2022 r. Obejmują instalację nowych urządzeń i rozwiązań do mechanicznego oczyszczania i budowę reaktorów sekwencyjnych oczyszczania ścieków. Między obiektami powstają rurociągi technologiczne. Osady będą zagospodarowane, a przepustowość wzrośnie do 400 m3 na dobę. Wykonano m.in. budynek techniczno-socjalny, wiatę na osad, przepompownie i zbiornik osadu. Wkrótce nastąpią prace rozruchowe.

Fot. malanow.pl Fot. malanow.pl

Istniejąca oczyszczalnia ścieków typu Lemna jest w stanie przyjąć jedynie 190 m3 na dobę, ale nie działa poprawnie. Jakość nieczystości nie spełnia norm. Będzie użytkowana do otwarcia nowego obiektu.

Wykonawcą robót jest firma Automatyk Zbiersk. Wartość zadania to 13,8 mln zł. Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych: Rządowego Funduszu Polski Ład przekracza 9 mln zł.

Przeczytaj także: GIOŚ – 10% oczyszczalni nie spełnia wymogów jakości ścieków

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia