Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę liczącego 4,6 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy (POW), przebiegającego przez dzielnice Ursynów i Wilanów. Chodzi o fragment od węzła „Puławska” (bez węzła) do węzła „Przyczółkowa” (bez węzła).
Południowa Obwodnica Warszawy: jest ZRID na ostatni odcinek. Fot. GDDKiA
To ostatnia decyzja dotycząca POW, tym samym można już budować całą trasę – ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. W ramach realizacji tego zadania powstaną m.in. dwie jezdni po trzy pasy ruchu wraz z tunelem o długości około 2,3 km oraz dwupoziomowe węzły „Ursynów Zachód” i „Ursynów Wschód”.
Wspomniany tunel, za którego realizację odpowiada włoska firma Astaldi, będzie składał się z dwóch jezdni po trzy pasy ruchu. Szerokość każdej z nich wyniesie około 14,5 m. Tunel pod powierzchnię będzie wchodzić między ul. Indiry Gandhi a ul. Pileckiego, wychodzić na skarpie, za ul. Nowoursynowską.
Na pozostałych odcinkach POW trwają roboty budowlane. Fragment od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę ma mieć 6,4 km, a fragment od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska wraz z estakadami nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym – 7,4 km.
Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa, powstająca na terenie dzielnic: Ursynów, Wilanów i Wawer. Umożliwi powiązanie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia oraz połączenie z Trasą Armii Krajowej, co ułatwi dojazd do Gdańska czy Białegostoku.
Przeczytaj także: Tunel na Ursynowie. Kontrowersje wokół emisji zanieczyszczeń
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.