Na czym będzie polegać przebudowa dworca PKP w Białymstoku? Zaplanowano rozbiórkę wewnętrznej antresoli, do tego powstanie nowy układ funkcjonalno-użytkowy obiektu, na nowo zagospodarowany będzie teren przed dworcem. W efekcie przebudowy dworzec w Białymstoku odzyska pierwotny kształt. Przywrócony zostanie historyczny charakter wnętrza poczekalni. W ogóle z uwagi na charakter dworca, przebudowa toczyć się będzie pod okiem konserwatora zabytków.


Zależy nam na tym, aby dworzec w Białymstoku odzyskał swoją historyczną świetność, ale ważne są także nowe funkcjonalności, ułatwiające korzystanie z obiektu wszystkim grupom podróżnych. Warto podkreślić, że obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Dworzec w Białymstoku jest jednym z kilkunastu dworców w woj. podlaskim, które do 2023 r. zmodernizujemy lub wybudujemy od podstaw – mówi, cytowany w komunikacie, Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Przebudowa dworca kolejowego w Białymstoku ma zakończyć się w I kwartale 2020 r. Dworzec w Białymstoku jest jednym z prawie 200 dworców w całej Polsce objętych programem modernizacji.

Przeczytaj także: Budimex szuka ponad 1,1 tys. pracowników