Marcin Idzik zastąpił Andrzeja Napierskiego, który zarządzał spółką od 2010 r. Ma wieloletnie doświadczenie w branżach budowlanej, energetycznej i obronnej oraz w administracji publicznej. Z grupą IDS-BUD związał się w 2018 r., początkowo jako dyrektor ds. eksportu, a następnie prezes DIM Construction, firmy technologiczno-inżynieryjnej. Od listopada pełni funkcję także prezesa IDS-BUD. Stoi też na czele zarządu DIM Serwis.

W przeszłości Marcin Idzik był prezesem spółki EuRoPol Gaz (2015–2016), stał na czele zarządu Polskiego Holdingu Obronnego (wcześniej Bumar) w latach 2013–2015, a wcześniej od 2012 do 2013 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i zakupów w tej spółce. Pracował też w Ministerstwie Obrony Narodowej jako podsekretarz stanu ds. uzbrojenia i modernizacji oraz narodowy dyrektor ds. uzbrojenia, był też w tym resorcie dyrektorem biura ds. procedur antykorupcyjnych (2008–2012).

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i studia podyplomowe finansów publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Aktualny skład zarządu IDS-BUD to Marcin Idzik (prezes), Iwona Rudnikowska (wiceprezes) oraz Paweł Rejmer i Grzegorz Tomaszewski (członkowie zarządu). W DIM Construction Marcin Idzik jest prezesem, Paweł Grünberg wiceprezesem, a Sebastian Durda członkiem zarządu.

Spółka IDS-BUD znalazła się na 21 miejscu naszego rankingu największych firm budowlanych.

Przeczytaj także: PGNiG ma nowego prezesa. Kim jest Paweł Majewski?