Partnerzy portalu

Nowa maszyna szybciej zamontuje kolejową sieć trakcyjną

Opublikowano: 27-09-2022 Źródło: PKP PLK

Nowoczesny dwudrogowy pojazd do montażu i regulacji sieci trakcyjnej zakupiła spółka z grupy kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK). Maszyna będzie używana podczas modernizacji i budowy linii klejowych, a także do bieżącego utrzymania sieci.


Pojazd dwudrogowy do montażu i regulacji sieci trakcyjnej. Fot. Magdalena Janus/PKP PLK Pojazd dwudrogowy do montażu i regulacji sieci trakcyjnej. Fot. Magdalena Janus/PKP PLK

Pojazd dwudrogowy ZDS-5 Copma trafi do Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu, firmy z grupy PKP PLK. To pierwsza z trzech zamówionych w styczniu 2022 r. za 11,5 mln zł netto maszyn. Uzupełnienie parku maszynowego stało się możliwe po dokapitalizowaniu spółek zależnych PKP PLK.

Fot. Magdalena Janus/PKP PLK Fot. Magdalena Janus/PKP PLK

Urządzenie to samochód ciężarowy z układem do jazdy po torze kolejowym o szerokości 1435 mm. Jest wyposażony w elementy niezbędne do budowy i montażu sieci trakcyjnej, jak platforma robocza, hydrauliczny żuraw samochodowy, hydrauliczna wypornica sieci trakcyjnej oraz pantograf pomiarowy. Posłużą do prac przy przebudowie linii kolejowych i utrzymaniowych.

Dzięki nowej maszynie zwiększy się efektywność robót na liniach kolejowych, dojdzie do wzrostu szybkości montażu czy regulacji sieci trakcyjnej, a także poprawy jej jakości.

Przeczytaj także: Krok do budowy linii Wieluń–Łódź. Jest przetarg na projekt

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!