• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Małopolska – tragiczna katastrofa budowlana w Dębnie

Opublikowano: 02-05-2024 Źródło: PAP, Gazeta Wyborcza

W Dębnie (woj. małopolskie) doszło do katastrofy budowlanej, zawalenia się części budynku podczas prac rozbiórkowych. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci zostało poszkodowanych. Jedna z nich nie żyje.


W Dębnie doszło do tragicznej w skutkach katastrofy budowlanej. Fot. OSP KSRG Dębno W Dębnie doszło do tragicznej w skutkach katastrofy budowlanej. Fot. OSP KSRG Dębno

Katastrofa budowlana wydarzyła się podczas robót rozbiórkowych dachu budynku gospodarczego. Ściana szczytowa zawaliła się i przygniotła cztery osoby: dwie kobiety i dwoje dzieci.

W akcji ratunkowej wzięły udział dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespół Ratownictwa Medycznego, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Brzesko oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie.

Fot. OSP KSRG Dębno Fot. OSP KSRG Dębno

Pomimo trwającej ponad godzinę reanimacji nie udało się uratować życie 36-letniej kobiety. Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowały dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat. Ich stan określono jako ciężki. Do szpitala przewieziono także 62-letnią kobietę z urazem głowy.

Fot. OSP KSRG Dębno Fot. OSP KSRG Dębno

Przyczyny katastrofy budowlanej wyjaśniają policja i prokuratura.

Przeczytaj także: Czarnobyl – największa katastrofa w historii energetyki jądrowej

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!