Partnerzy portalu

Droga S6. Rozpoczęły się roboty między Koszalinem a Słupskiem

Opublikowano: 21-02-2023 Źródło: GDDKiA

Droga ekspresowa S6 połączy Szczecin (przez Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk) z Trójmiastem, osiągając ponad 360 km. We wrześniu i listopadzie 2022 r. podpisano umowy na dwa fragmenty S6 Koszalin–Słupsk o łącznej długości 46 km. Poinformowano wtedy, że w trakcie najbliższych miesięcy opracowywane będą projekty wykonawcze, a wstępne roboty ruszą na początku 2023 r. Jak wynika z najnowszych informacji GDDKiA, pierwsze prace już się rozpoczęły.


Budowa drogi ekspresowej S6. Fot. GDDKiA Budowa drogi ekspresowej S6. Fot. GDDKiA

W poniedziałek (20 lutego 2023 r.) GDDKiA poinformowała, że obecnie przy drodze krajowej nr 6 między Koszalinem a Słupskiem w wielu miejscach prowadzone są wycinki drzew. Napisano, że są to przygotowania do wykonania nowej, dwujezdniowej drogi S6. Dodano, że jeszcze w tym roku miejsce to zamieni się w długi na 46 km plac budowy.

Z kolei na antenie Radia Szczecin Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA, powiedział m.in., że będą ruszały też w stopniowo, w ciągu tego roku, prace związane z robotami zasadniczymi i prace ziemne.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Droga ekspresowa S6. Budowa odcinka Koszalin–Sławno

Pod koniec września 2022 r. parafowano kontrakt (657,9 mln zł) na budowę odcinka Koszalin–Sławno. Będzie to fragment o długości 23,2 km. Na opracowanie projektów przewidziano 10 miesięcy, a na roboty budowlane kolejnych 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Zaplanowano budowę czterech węzłów (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), obwodu utrzymania, pary miejsc obsługi podróżnych (Karwice Północ i Południe) oraz 20 obiektów mostowych.

Droga ekspresowa S6. Budowa odcinka Sławno–Słupsk

Nieco później, w listopadzie 2022 r., podpisano wartą 701,6 mln zł umowę na budowę odcinka Sławno–Słupsk. Także w tym przypadku na początek wykonawca zajmuje się opracowaniem projektów wykonawczych, co ma potrwać 10 miesięcy. Potem budowa drogi ekspresowej S6 powinna zająć 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fragment Sławno–Słupsk drogi ekspresowej S6 ma mieć 22,9 km długości. Powstaną cztery węzły (Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice).

Cały trasa S6 Koszalin–Słupsk powinna być gotowa w 2025 r.

Droga ekspresowa S6 Koszalin–Słupsk – zobacz WIZUALIZACJĘ

Przeczytaj także. Droga S6 z tunelem pod Odrą: ważne spotkanie w Policach

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia