Kładki z windami budowane na stacjach w Głownie i Strykowie mają ułatwi dostęp do peronów oraz połączenie stacji z miastami. Prace za około 18 mln zł są prowadzone nad linią Łódź–Łowicz w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK).
Stryków – budowa kładki nad torami. Fot. Janusz Błachut/PKP PLK
W Głownie i Strykowie roboty weszły w fazę zasadniczą. Wykonano fundamenty pod betonowe podpory, na których zostanie posadowiona główna konstrukcja przepraw nad torami. Długość każdej kładki wynosi około 42 m, a szerokość – mniej więcej 3 m. Na przeprawy będzie można dostać się windami. Obiekty usprawnią połączenie stacji z miastami. Oddanie ich do użytku zaplanowano na 2023 r.
Budowa tych konstrukcji oraz remont mostu kolejowego w Głownie realizowany w ramach oddzielnego zadania wymagają zmian w ruchu pociągów. 11 lipca 2022 r. uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.
W Głownie powstanie kładka nad torami. Fot. Janusz Błachut/PKP PLK
Budowa kładek w obu miastach to część wartego około 50 mln zł netto projektu „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego”. W 85% jest on współfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020. Obejmuje także budowę przystanku Pabianice Północ i przebudowę dworca Zduńska Wola.
Drugie z tych zadań wykonywane jest od czerwca 2022 r. Remontowane są elewacja i wnętrze dworca. Nowy układ kas biletowych i połączenie poczekalni z częścią komercyjną mają zwiększyć funkcjonalność obiektu. Powstaną też stanowiska dla autobusów, miejsca parkingowe oraz stojaki dla rowerów.
Przeczytaj także: Koleje remontują mosty i wiadukty w woj. kujawsko-pomorskim
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.