• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Podkarpacie. Wkrótce ruszy II etap budowy obwodnicy Sanoka

Opublikowano: 09-05-2024 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze kontrakt na projekt i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 (etap II). Przetarg został zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. To pierwsze na Podkarpaciu zadanie z programu budowy 100 obwodnic, które wchodzi w fazę realizacji.


Obwodnica Sanoka. Fot. GDDKiA Obwodnica Sanoka. Fot. GDDKiA

W przetargu wpłynęło pięć ofert, odrzucono tę z najniższą ceną z powodu niegodności złożonych dokumentów z warunkami zamówienia. Z czterech pozostałych wybrano propozycję firmy Budimex, która wykona zadanie za 152 mln zł.

Druga część obwodnicy Sanoka powstanie na obszarze powiatu sanockiego, miasta i gminy Sanok oraz gminy Zagórz. Połączy się z wcześniej wybudowaną częścią drogi obwodowej (w Bykowcach na drugim brzegu Sanu).

Obwodnica osiągnie długość 3 km. Na początku będzie poprowadzona przebiegiem DK84 (na wspólnym odcinku zostanie wyposażona w pas wielofunkcyjny), dalej odjedzie na północ na drugą stronę Sanu. Na trasie znajdą się dwa ronda na skrzyżowaniach z DK84 i DK28. Powstaną chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe oraz jezdnie dodatkowe do obsługi przyległych nieruchomości.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Zaplanowano cztery mosty, trzy przepusty i mur oporowy. Jedna z przepraw będzie mieć długość całkowitą przekraczającą 300 m i ze 150-metrowym przęsłem nurtowym. Przejdzie nad Sanem i linią kolejową.

Na całość prac przeznaczono do 39 miesięcy od dnia podpisania umowy (bez okresów zimowych podczas robót budowlanych).

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S17. Znamy wykonawcę odcinka na Lubelszczyźnie

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!