W ramach robót powstaje odcinek DW315 o długości 1,7 km. Trasa zaczyna się na istniejącym skrzyżowaniu z wcześniej otwartą częścią obwodnicy. Droga będzie jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu (po jednym w obie strony), klasy G. Szerokość każdego pasa wyniesie 3,5 m. Nad rzeczką Solanką postawiono obiekt mostowy typu SuperCore. To konstrukcja z blachy falistej, takie obiekty wykorzystywano, jako przejścia dla zwierząt np. na drodze ekspresowej S3.

Na ostatnim odcinku obwodnicy Nowej Soli będą dwa skrzyżowania. Jedno czterowlotowe przy moście, a drugie to rondo na połączeniu budowanego odcinka z istniejącym. Przebudowa obejmuje także skrzyżowania z drogami powiatowymi. Ścieżka rowerowa pozwoli na przejazd bez wjeżdżania na jezdnię.

Droga obwodowa będzie też pełnić funkcję przeciwpowodziową. Pierwsze 400 m trasy wybudowano na wyprofilowanym podłożu, a kolejny fragment na zbrojonym nasypie o wysokości prawie 4 m. Do jego wykonania użyto 150 tys. m3 piasku. Ta część przebiega przez tereny zalewowe. Trasa domknie całą obwodnicę Nowej Soli.

Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2024 r.

Przeczytaj także: Śląsk – przebudowa łącznika do autostrady A1 za ponad 340 mln zł