Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze otworzyła oferty w przetargu na prace przygotowawcze dla budowy obwodnicy Słubic (woj. lubuskie). Wpłynęło dziewięć propozycji, trzy mieszczą się budżecie. Dokumenty są weryfikowane.
Droga jednojezdniowa. Fot. GDDKiA
Najtańszą ofertę (4,85 mln zł) złożyło Biura Projektów TRASA z Poznania. Najwyżej, na 10,53 mln zł, wyceniło zadanie konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa z Warszawy i RDK Projekt z siedzibą w Bielanach Wrocławskich.
Największą wagę ma kryterium ceny (60%). Pozostałe to doświadczenie projektanta drogowego (20%), zespół środowiskowy (10%) i jego wzmocnienie – geotechnik (10%).
Wybrany wykonawca opracuje dokumentację projektową w ramach Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do wydania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Słubic. Droga zostanie poprowadzona nowym śladem DK31, ma wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto. Będzie też omijać Drzecin i Kunowice.
Obwodnica Słubic w ciągu DK31 znajduje się na liście rezerwowej Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020–2030, co oznacza, że nie ma zapewnionego finansowania. Ogłoszenie postępowania było możliwe dzięki porozumieniu z gminą Słubice, która pokryje koszty projektu.
Oferty na zaprojektowanie obwodnicy Słubic:
- Biuro Projektów TRASA – 4,85 mln zł;
- Transprojekt Gdańsk – 4,87 mln zł;
- TPF – 6,34 mln zł;
- Lafrentz Polska – 7,54 mln zł;
- Multiconsult Polska – 8,93
- Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa – 9,03 mln zł;
- SMP Projektanci – 9,27 mln zł;
- Schuessler-Plan Inżynierzy – 9,59 mln zł;
- konsorcjum Infra – Centrum Doradztwa i RDK Projekt – 10,53 mln zł.
Przeczytaj także: Zakopianka. Otwarto ważny węzeł między Krakowem a Myślenicami
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.