Partnerzy portalu

Podkarpacie. Siedem ofert na budowę obwodnicy Pilzna

Opublikowano: 02-07-2024 Źródło: GDDKiA

W przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna w ciągu DK73 wpłynęło siedem ofert. Trasa powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic. To drugie zadanie w woj. podkarpackim, które zostanie skierowane do realizacji.


Droga krajowa nr 73 w Pilźnie. Fot. GDDKiA Droga krajowa nr 73 w Pilźnie. Fot. GDDKiA

Długość obwodnicy wyniesie 2,6 km. Trasa rozpocznie się za skrzyżowaniem DK94 z DK73 w Pilźnie. W miejscu skrzyżowanie ulic Wiaduktowej i Lwowskiej powstanie rondo. Nad rzeką Dulczą zostanie wybudowany most. Na końcu droga obwodowa włączy się do istniejącej DK73 w Strzegocicach poprzez kolejne rondo. Powstaną także przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe oraz zbiorniki retencyjne.

Obwodnica znajdzie się na terenie powiatu dębickiego, obszarze gminy miejsko-wiejskiej Pilzno. Będzie trasą GP (droga główna ruchu przyspieszonego), jednojezdniową, po jednym pasie w każdym kierunku. Zaplanowano wykonanie odwodnienia, oświetlenia, a także montaż urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu. Powstaną jezdnie równoległe do trasy głównej, obsługujące tereny przyległe do obwodnicy, drogi dla pieszych i rowerów oraz system zarządzania ruchem.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Oferty na realizację obwodnicy Pilzna:

  • Eurovia – 88,46 mln zł,
  • Porr – 96,66 mln zł zł,
  • Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dębica i Mosty Łódź – 107,27 mln zł,
  • Strabag – 107,3 mln zł,
  • Budimex – 110,70 mln zł,
  • Banimex – 117,83 mln zł,
  • Roverpol i Roverpol Infraestructuras – 140,84 mln zł.

Kryteria przetargowe to cena (60%), a także przedłużenia gwarancji na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające, konstrukcje wsporcze (10%) i przedłużenia gwarancji na obiekty mostowe wraz z ich wyposażeniem (30%). Na prace projektowe i budowlane przeznaczono 35 miesięcy (dla tych drugich nie wlicza się okresów zimowych).

Przeczytaj także: Zakopianka. Otwarto ważny węzeł między Krakowem a Myślenicami

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!