• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Modernizacja linii Warszawa–Otwock na zdjęciach

Opublikowano: 05.12.2022
polska , 05.12.2022

W ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa–Otwock powstają przejścia podziemne pod torami między Gocławkiem a Wawrem, układane są szyny i podkłady, trwa montaż sieci trakcyjnej.

Cztery tory między Warszawą Wschodnią a Otwockiem oddzielą ruch aglomeracyjny od dalekobieżnego. Prace nie wymagają wstrzymania ruchu pociągów – te jeżdżą dwutorowym bajpasem na odcinku Warszawa Wschodnia–Warszawa Wawer.

Na tej drugiej stacji powstaje przejście podziemne. Podłoże zostało wzmocnione, pojawią się ściany i strop tunelu. Wiosną 2023 r. rozpocznie się przebudowa peronu. Jego wiata z zostanie odrestaurowana.

Na przystanku Warszawa Gocławek pod wiaduktem w ciągu ul. Marsa stawiany jest peron, powstanie przejście podziemne z pochylniami, windami i schodami. Remont wiaty i przebudowa peronu to prace planowane na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska. Dojdzie to także do przebudowy kładki nad torami, która zostanie wyposażona w windy.

Między stacją kolejową Warszawa Wschodnia a Warszawą Olszynka Grochowska powstanie przystanek Warszawa Grochów z wyspowym peronem i wiatą.

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy kolektora przy stacji Warszawa Wawer. Prace przewidziano na trzy miesiące.

Inwestycja „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa–Dorohusk na odcinku Warszawa–Otwock–Dęblin–Lublin, etap II, odcinek Warszawa Wschodnia Osobowa–Warszawa Wawer” pochłonie 422 mln zł netto. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zobacz także: Stacja Olsztyn Główny – postęp robót na zdjęciach