• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Poznań. Budowa dwóch wiaduktów nad torami, przebudowa dróg [zdjęcia]

Opublikowano: 23.05.2024
polska , 23.05.2024

W Poznaniu trwa duża inwestycja związana z budową wiaduktów w ciągach ulic Lutyckiej i Golęcińskiej nad linią kolejową Poznań–Piła. Zadanie obejmuje też przebudowę ulic. Jest ono realizowane przez miasto we współpracy ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe.

Aktualnie prowadzone są prace ziemne, jak wykonywanie nasypu, wykopu i podbudowy pod przyczółki fundamentów wiaduktu w ciągu ul. Lutyckiej (nowy ślad). W czerwcu rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej i Literackiej.

Przebudowano już gazociąg, podobne prace dotyczą też kolizji z innymi sieciami infrastruktury podziemnej (teleinformatyczne, energetyczne, ciepłownicze).

Podczas budowy wiaduktów zmienia się także okoliczny układ drogowy. Trwa remont ul. Podolańskiej, usunięto starą nawierzchnię. Zostanie ułożona nowa, pojawią się chodniki i droga rowerowa, przebudowane będą przystanki autobusowe. Przedłużona ul. Szczawnicka przebiegnie pod przeprawą w ciągu ul. Lutyckiej. Nad torowiskiem przy tej ulicy powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów. Kolejne rondo zaplanowano u zbiegu ul. Lutyckiej i Koszalińskiej.

Budowa dwóch wiaduktów i przebudowa okolicznego układu drogowego poprawi komunikację w północno-zachodniej części Poznania, a także przejazdy DK92. Znikną przejazdy kolejowo-drogowe na linii Poznań–Piła.

Zakończenie robót ma nastąpić w IV kwartale 2025 r.

Zobacz także: Most przez Wisłę w Sandomierzu – koniec najtrudniejszych prac