Partnerzy portalu

Badania podłoża w miejscu przyszłej obwodnicy Gostynia

Opublikowano: 14-05-2020 Źródło: GDDKiA
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Rozpędu nabiera przedsięwzięcie polegające na budowie obwodnicy Gostynia (woj. wielkopolskie) w ciągu drogi krajowej nr 12. Najpierw, w kwietniu br., zatwierdzono program inwestycji, a teraz ogłoszono przetarg na wykonanie badań geotechnicznych. Celem jest rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych w miejscu przyszłej drogi.


Fot. Bartosz/Adobe Stock Fot. Bartosz/Adobe Stock

Do wykonawcy tego zadania będzie należeć przeprowadzenie badań terenowych i laboratoryjnych, a w oparciu o zebrane dane opracowanie dokumentacji. Oferty można składać do 21 maja br. Będą oceniane na podstawie trzech kryteriów: ceny (60%), doświadczenia geologa/geotechnika (38%) i aspektów społecznych (2%). Dokumentacja będzie musiała powstać w ciągu 120 dni od podpisania umowy.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Budowa obwodnicy Gostynia tzw. decyzję środowiskową otrzymała już w 2013 r.; ważna jest do połowy stycznia 2024 r. Obecne postępowanie to kolejny krok, następnym będzie, w IV kwartale tego roku, ogłoszenie przetargu w formule „projektuj i buduj”. Roboty zaplanowano na lata 2022–2024. Droga o długości 17 km będzie trasą klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) o przekroju głównie 1x2, a odcinkowo 2+1. W efekcie tej inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum miasta.

Droga powstanie w ramach rządowego programu polegającego na budowie w całym kraju 100 obwodnic o łącznej długości 820 km i sumarycznej wartości 28 mld zł.

Przeczytaj także: 100 obwodnic. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A co jeszcze?

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe