Partnerzy portalu

Droga wodna Pisz–Węgorzewo – koniec remontu Kanału Mioduńskiego

Opublikowano: 21-10-2022 Źródło: PGW Wody Polskie

Kanał Mioduński o długości 1,92 km łączący jeziora Szymon i Kotek Wielki został oddany do użytku. 19 października zakończono odbiory przeprowadzonych robót remontowych tej części drogi wodnej Pisz–Węgorzewo.


Zakończył się remont Kanału Mioduńskiego na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Fot. Wody Polskie Zakończył się remont Kanału Mioduńskiego na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Fot. Wody Polskie

Kanał Mioduński przez szereg lat pozostawał w kiepskim stanie technicznym. Konieczny był remont. Takie inwestycje są niezbędne w sytuacjach, kiedy dochodzi do silnej degradacji, w złym stanie są ubezpieczenia brzegowe i fragmenty nabrzeży jezior przeznaczonych do ruchu żeglugowego. Obiekt między jeziorami Szymon i Kotek Wielki przeszedł przebudowę oraz umocnienie brzegów. W trakcie robót m.in. pogrążono ściankę szczelną i przeprowadzono prace żelbetowe. Całkowity koszt przekroczył 36 mln zł.

Fot. Wody Polskie Fot. Wody Polskie

Prace prowadzono w ramach projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka I”/Etap IIB – przebudowa i umocnienie 5 kanałów na szlakach od Mikołajek do Giżycka”.

Aktualnie prowadzone są remonty kanałów Szymońskiego i Węgorzewskiego oraz na rzece Węgorapie. Trwa postępowanie przetargowe na przebudowę Kanału Giżyckiego. Podpisano umowę na prace remontowe śluzy i jazu Karwik za 11 mln zł.

Przeczytaj także: Małopolska: są środki na zabezpieczenie groźnego osuwiska

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia