Partnerzy portalu

Droga S16 z opóźnieniem. Wymiana gruntu sięga 13 metrów

Opublikowano: 31-10-2023 Źródło: Radio Olsztyn, GDDKiA

Pierwotnie prace na budowie odcinka Borki Wielkie–Mrągowo drogi ekspresowej S16 w woj. warmińsko-mazurskim miały zakończyć się w listopadzie tego roku. Termin jednak przesunięto.


Droga ekspresowa S16. Fot. GDDKiA Droga ekspresowa S16. Fot. GDDKiA

Opóźnienie wynika ze zmiany zakresu prac w okolicach Sorkwit, na odcinku między dwoma jeziorami i w sąsiedztwie rzeki Krutyni. Początkowo planowano, że wymiana gruntów będzie prowadzona do głębokości 8-9 m, ostatecznie sięga 13 m.

To znacznie większa kubatura robót i znacznie większe utrudnienie, jeśli chodzi o samą technikę prowadzenia prac. To wymaga dodatkowego wzmocnienia palami i to spowodowało, że termin zakończenia prac przesunął się – powiedział, cytowany przez Radio Olsztyn, kierownik robót drogowych Paweł Fijołek.

Obecny termin oddania drogi do użytku to połowa 2024 r. Zaawansowanie rzeczowe wynosi około 80%.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Droga ekspresowa S16

Budowany odcinek będzie mieć ponad 16 km długości, z czego 13 km w ciągu drogi ekspresowej S16, a pozostałe 3,3 km stanowić ma trasa klasy GP. Zaplanowano dwa węzły: Sorkwity i Bagienice.

Screen/GDDKiA Screen/GDDKiA

Z kolei cała droga ekspresowa S16 osiągnie około 230 km. Pobiegnie przez dwa województwa: warmińsko-mazurskie oraz podlaskie, rozpoczynając się w Olsztynie (S51), a kończąc w Knyszynie (S19).

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S16 – odwołania opóźnią budowę dwóch odcinków

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!